Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /nfs/c04/h02/mnt/181028/domains/kuzeydagcilik.com/html/v1.5/libs/browserDetection.php on line 26
Kuzey Endüstriyel Dağcılık | Şev Stabilizasyonu | Yamaç Stabilitesi | Kaya Düşürme ::
:: Burg Bulayla Afrika'nın Zirvesi
Burg Bulayla Afrika'nın Zirvesi

Kuzey Afrika'nın en yüksek binası olan ve Libya'nın Trablus kentinde yer alan Burg Bulayla gökdeleninde sıra dışı bir iple erişim uygulaması gerçekleştirdik. Binanın çatısında yer alan helikopter pistinin altında yapılacak özel bir boya ve bakım uygulamasını iskele kullanmadan gerçekleştirdik.

144 metre yüksekliğindeki bu binada, bazı yüksekte çalışma firmaları tarafından imkansız olarak gösterilerek kabul edilmeyen bu işi, iş sahasında yaptığımız 3 günlük bir keşif ve hazırlık çalışması sonucunda hızla çözüme ulaştırdık. Teknik ekibimiz tarafından bulunan yöntemleri kullanan uygulama ekibimiz yaklaşık 35 gün süren bir çalışma ile istenilen görevlerin hepsini başarıyla tamamladı.

Bu uygulama, yapılan işlerin tamamının yere paralel konumdaki bir tavanın altında ve son derece zorlu koşullar altında gerçekleşmiş olması nedeniyle sıra dışı bir yüksekte çalışma uygulaması olarak inşaat tarihine geçti.