Warning: preg_match(): Unknown modifier '2' in /nfs/c04/h02/mnt/181028/domains/kuzeydagcilik.com/html/v1.5/libs/browserDetection.php on line 26
Kuzey Endüstriyel Dağcılık | Şev Stabilizasyonu | Yamaç Stabilitesi | Kaya Düşürme :: Avantajlarımız

:: ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK YA DA İPLE ERİŞİM NEDİR?

Tehlikeli yüzeylerde yapılan işler için güvenli, hızlı ve ekonomik çözümler üretmek amacıyla geleneksel dağcılık yöntemlerinden uyarlanmış teknikler kullanmaya "Rope Access" (İple Erişim) adı verilmektedir.

İp teknikleri kullanılarak yapılan destek hizmetlerinin uygulama alanlarından bazıları:

1. Gökdelen ve Yüksek Yapılar
2. Baraj ve Hidroelektrik Santralleri
3. Kara ve Demir Yolları
4. Sanayi Tesisleri, Rafineriler, Kuleler, Bacalar, Isı ve Enerji Santralleri
5. Enerji Nakil Hatları
6. Erozyon, Çığ ve Heyelan Bölgeleri
7. Gemi İnşa Sanayii ve Tersaneler
8. Kurtarma ve İş Güvenliği Hizmetleri

:: NEDEN ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK?

Yıllardır yurt dışında efektif bir biçimde kullanılan bu yöntem birçok sektöre ciddi ekonomik getiriler sağlamaktadır.

Ulaşmanın ve iş yapmanın riskli olduğu ya da yüksek maliyet ve uzun zaman gerektirdiği bütün işlerde, maliyetli inşaat uygulamalarına başvurmak gibi geleneksel yöntemlerin tek ve en ekonomik alternatifi Endüstri Dağcılığıdır.

Üç temel fayda sağlar:

  1. GÜVENLİK
    Geleneksel çalışma teknikleri ile yapılmaya çalışıldığında, hayati risk içeren çalışmalar, bu teknik sayesinde güvenli ve verimli bir şekilde yapılabilir.
  2. HIZ
    Bir yere erişmek için iskele kurmak ya da inşaat yapmakla kıyaslanamayacak kadar hızlı bir çözümdür. "Kuzey Endüstriyel Dağcılık" ekipleri herhangi bir altyapısal hazırlığa gerek duymadan, detaylı ve uzun ön hazırlık çalışmaları olmaksızın işin yapılacağı yere ulaştıkları anda çalışmaya başlayabilirler.
  3. EKONOMİ
    Endüstriyel Dağcılık servisimiz, geleneksel yöntemlerin bazen 1/20'sine kadar ulaşan hızlarda sorunu çözebilmektedir. Bu etkileyici orandaki zaman tasarrufuna, maliyetli uygulamalara ve hazırlıklara gerek duymayan paket çözümler sunabilme kapasitemiz de eklendiğinde, riskli ve erişimi zor bölgelerde rakipsiz ekonomik olanaklar ortaya çıkmaktadır

:: AVANTAJLARI NELERDİR?

İple ulaşım, genel olarak hizmetlerin tamamlanmasını kısa zaman dilimlerinde gerçekleştirir. Örnek olarak geleneksel yöntemlerin bir haftada yaptığı işi, ip teknikleri kullanarak birkaç saate indirmek mümkündür.

"Kuzey Endüstriyel Dağcılık" , müşterilerine zaman ve para kazandırmayı hedeflemiş olan, yükseklerde erişim gerektiren her işi yapan, kalitesi dünya standartlarında olan bir şirkettir. Örneğin, aşağıda basit bir şekilde hazırlanmış olan işçi maliyet ve zaman çizelgesinde yüksek bir kolondaki 20 metrekarelik bir alandaki boyama çalışmasının nasıl kazanç ve zaman kazandıracağı gösterilmiştir.

Diyagram

1. PROJE PERSONELİNİN AZALMASI
Teknisyenlerimizin yüksek eğitim ve teknik kapasiteleri, işin yürütülmesi sırasında proje elemanı sayısında düşmeye yol açacaktır.

2. ARTAN GÜVENLİK
Özel teknikler ve hızlı ulaşım, iş süresini kısalttığı gibi işgücü tasarrufu ve artan güvenliği de beraberinde getirmektedir. Dolayısı ile risk geleneksel yöntemlere göre daha da düşmektedir. "Kuzey Endüstriyel Dağcılık", 2004 yılından bu yana "0" kaza ile çalışmaktadır.

3. AZ SAYIDA YÜKLENİCİ
Endüstriyel dağcılar çalışma alanına ulaştıkları ve işi kendi başlarına tamamladıkları için, daha az sayıda yüklenici kullanılmaktadır.

4. GELENEKSEL YÖNTEMLERE GÖRE DAHA AZ DENEME
Endüstriyel dağcılık tekrarlanan aktiviteleri minimuma indirmektedir.

5. DAHA AZ HAVA DURUMU BAĞIMLILIĞI
İş alanına ulaşımın kısa süreli bir hal aldığı durumlarda, endüstriyel dağcılar koşullardan daha az etkilendikleri için, hava koşulları yüzünden kaybolan zamanı minimuma indirgerler.

:: KUZEY ENÜSTRİYEL'İN SUNDUĞU AVANTAJLAR :

Nerdeyse sınırsız erişim olanakları

Erişimin imkânsız ya da yapısal büyük yatırımlar gerektirdiği düşünülen büyük yamaçlar, farklı eğimler, üst kesimine ulaşılamayan şevler, yüksek yapılar bizim için sorun değil. Meslek yaşamımızda 400 metreye kadar erişip iş yaptığımız işler mevcut. Üstelik bunları sadece iple erişim ve emniyetli tırmanış teknikleri kullanarak gerçekleştiriyoruz.

Yılların deneyimine sahip uzman Kuzey Endüstriyel personelinin kapasitesi

Ülkemizdeki ilk endüstriyel dağcılık firması olmanın verdiği avantaj ile en deneyimli personele sahibiz. Bu nedenle bu güne kadar bütün büyük projelerde tercih edilmemiz bir tesadüf değil. Saha deneyimizi ekip organizasyonları ile de birleştirme ve büyük sayıda kalifiye personel bulundurma gibi avantajlarımız sahada her zaman önemli bir fark yaratır.

Dünyada kullanılan en iyi kalite güvenlik ekipmanları ile çalışma garantisi

Prensip olarak iş güvenliği bizim için her zaman en önce gelir. Bunu da kullandığımız kişisel donanıma ve malzemelerimize bakarak kolayca anlayabilirsiniz. Kuzey ülkemizdeki hem en iyi hem de en büyük sayıda donanıma sahip "Endüstriyel Dağcılık" firmasıdır.

Dünyada kullanılan en ileri yüksekte çalışma tekniklerini kullanmamız

Firmamız kurucularından uygulamadaki personeline kadar uzman dağcılardan oluşur. Dünyadaki yüksekte çalışma işiyle ilgili tüm gelişmeleri birebir takip ederiz. Ülkemizde bu konuda henüz bir standart olmamasına rağmen, bizler prensip olarak, dünyada kabul gören bu konudaki standartlara uygun çalışma konusunda hiç ödün vermeyiz.

Güvenlik tekniklerini seri bir şekilde her yerde uygulayabilme deneyimimiz

Çoğu zaman iple erişim ve güvenlik teknikleri işçiler tarafından (en basit düzeyde bile olsa) işe engel olarak görülür ve kısa zamanda terk edilir. Ancak bir Kuzey personelinin hiçbir zaman böyle bir yaklaşımının olamaz. Bu hem personelimizin eğitim seviyesi hem de firmamızın iş ciddiyeti ile ilgili bir sonuçtur. Bizler bütün ip tekniklerini mümkün olan en hızlı biçimde uygulama ve her zaman güvenlik sistemi içinde çalışma konusunda da iddialıyız.

Son derece hafif ekipmanla, hızlı ve ekonomik çözümler üretme yeteneğimiz

Yamaçlara ve yüksek yapılara ulaşmak bazen iskeleler kurmak, büyük ve kalıcı inşaat teknikleri kullanmak hatta yeni yollar açmak gerektirir. Halbuki kullandığımız iple erişim teknikleri son derece hafif ve diğer çözümlerle kıyaslanamayacak kadar hızlı uygulamalardan oluşur. Ağır ve büyük yatırımlar gerektiren çözümleri bertaraf etmek ve yüksekteki işleri çok daha hızlı yapmak yatırımcılar ve müteahhitler için etkileyici maliyet avantajları getirmektedir.